ده ارز دیجتال مشهور در دنیای اقتصاد

۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۲۰:۴۴:۴۰

ده ارز دیجیتال معروف در دنیای اقتصاد  


در عصر دیجیتال بازار ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی بین سرمایه گذاران پیداه کرده، که هر روزه به تعداد علاقه مندان به این پدیده اقتصادی رو به فزونی است. در حال حاضر بیش از دو هزار ارز مختلف در سرار دنیا موجود است که تعداد ارزهای قابل معامله بسیار کم‌تر بوده، که بارزترین این ارزها کمتراز 100 عدد شناخته شده اند.

بدلیل وژیگی های هر کدام از این ارزها که را حلی مناسب برای موانع تحریمی محسوب می شوند، بسیاری از شرکت ها و مجموعه هولدینگهای بین المللی به این پدیده اقتصادی جهانی رجوع کرده اند. هر کدام از ارزهای دیجتال بسته نوع خدماتشان برای سرمایه گذاران اقتصادی دارای جذابیت هستند. کاربرانی که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاشته اند قبل از هر چیز باید شناختی دقیق و تحلیل درست از انتخاب ارز خود و کاربردی بودن آن داشته باشند. ما در این مقاله به صورتی خلاصه شما را با ده ارز دیجتال مشهر در دنیای جهانی اقتصاد آشنا می کنیم، پس در ادامه با ما هراه باشید.


ده ارز مشهور دنیای اقتصاد جهانی ( شمارش معکوس)


شماره 10- ترون (TRON)

 ترون این رمز ارز محبوب سرمایه گذاران حجم بازاری معادل 2.05 میلیارد دلار دارد و در اواسط سال 2021 میلادی بیش از 900 میلیون دلار در آن مبادلات ارزی انجام گرفته است. ترون جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌ها در بخش ارزهای دیجیتال و بلاک چین محسوب میشود. از مهمترین اهداف ترون می توان به تولید یک خط اینترنت غیرمتمرکز اشاره کرد. پروتکل ترون در رده برترین و بزرگترین سیستم‌های اجرایی مبتنی بر بلاک چین دنیا قرار دارد. بارزترین خصیصه در ترون غیر قابل استخراج بودن آن است که در کنار تایید تراکنش‌ها از طریق الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده (DPoS) آن را به ارزی خاص مبدل کرده است. پس از اولین ICO موفق ترون در سپتامبر سال ۲۰۱۷ این توکن به بازار جهانی عرضه شد.

ترون


 شماره 9- بیت کوین اس ‌وی (Bitcoin SV)

 نهمین رمز ارز بزرگ دنیا با ارزشی معادل 3.58 میلیارد دلار در بازار اقتصاد جهانی و در اواسط سال 2021 میلادی در حدود 470 میلیون دلار معاملات در شبکه‌ای داشته است. به علت کمبود تراکنش‌ها در شبکه BSV، به‌شکل متوسط حتی از بلاک‌های بیت کوین، کوچک‌تر است. در واقع BSV یکی از سه نسخه اصلی بیت کوین محسوب می شود، که کوچک‌ترین بلاک‌ها را در رمز ارزها دارد و کمترین تعداد تراکنش در آن صورت می پذیرد. بیت کوین کش اولین هارد فورک بیت کوین محسوب می شود که در ماه آگوست  سال ۲۰۱۷ طراحی شده است. همچنین اولین هارد فورک بیت کوین، کش اس وی بوده است که توسط کریگ رایت (Craig Wright)، مدعی ناکام هویت مجهول ساتوشی ناکاماتو در اثبات مالکیت قانونی بیت کوین نیز ماند، ایجاد شد.


 شماره 8- تتر (Tether)

 کم نوسانترین ارزهای دیجتال است که بخاطر همین ویژگی، هویتی متفاوت با سایر ارزها پیدا کرده است. این خصیصه تتر را بیش سایر ارزهای دیجتال محبوب کرده و طوری یکی از مطمئن ترین ارزهای دیجتال محسوب می شود. این ارز با نام ارز همیشه ثابت در بازار جهانی شهرت یافته است. تتر اواسط سال 2021 میلادی ارزشی معادل با 3.58 میلیارد دلار در بازار اقتصاد جهانی سهام دارد، که حجم معاملات آن رقم بسیار شگفت آور با ارزشی معادل 28.98 میلیارد دلاراست. یکی از دلایل ثبات بسیار زیاد تتر حجم معاملات آن بوده که توانسته تتر را تبدیل به جایی امن برای ذخیره پول در زمان بلند مدت به دور از نوسات جاری در ارزهای دیجتال دانست. دلار آمریکا از این توکن پشتیبانی می کند. تولید این توکن ها نسبت مستقیمی با دلار آمریکا دارد، به همین جهت قیمت آن اکثرا ثابت می ماند و نسبت به نوسانات دلار متغییر است.

Tether


 شماره 7- بایننس کوین (Binance Coin)

بایننس که با نام اختصاری BNB شناخته شده، در حال حاضر 4.53 میلیارد دلار حجم بازار را گرفته و در اواسط سال 2021 میلادی هم 340 میلیون دلار معامله صورت گرفته است. بایننس کوین (BNB)، توسط بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال با نام بایننس (Binance) به بازارهای جهانی عرضه شد. صرافی بایننس از نظر حجم مبادلات روزانه بزرگترین صرافی جهان به شمار می رود. چانگ‌پنگ ژائو (ملقب به CZ) بنیان‌گذار صرافی بایننس، از برترین چهره‌های فعال در عرصه ارزهای دیجیتال محسوب می شود.

Binance Coin


 شماره 6- ایاس (EOS)

ایاس ششمین ارزدیجتال با مشهور در دنیای اقتصاد است که توانسته با ارزشی معادل 5.21 میلیارد دلار به یکی از محبوب‌ترین‌ها ارزهای جهان اقتصاد محسوب شود. در اواسط سال 2021 ارزشی معادل 3.04 میلیارد دلار در ایاس معامله صورت گرفت که این رقم نشان از توجه ویژه معامله‌گران به این ارز دیجتال است. بلاک چین EOS که شرکت Block.one، نقش بزرگی در توسعه ی آن داشته است، سال ۲۰۱۴ در حوزه بلاک چین فعالیت خود را آغاز کرد. مدیریت این شرکت براندن بلومر بر این ادعا استوار است که به علت بهرمندی از DPOS یا مکانیسم توافق اثبات سهام، می‌تواند به راحترین شکل ممکن میلیون‌ها تراکنش در ثانیه را تایید کند.

EOS


 شماره 5- بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

 بیت کوین کش  با سهم 7.02 میلیارد دلاری از بازار و معاملات 2.14 میلیارد دلاری در اواسط سال 2021، این ارز را در رده پنجمین ارز دیجیتال ارزشمند دنیا قرار داد. عده ای از توسعه‌دهندگان و ماینرهایی که درباره مشکلات مقیاس‌پذیری و آینده ارزهای دیجیتالی، بیت کوین کش را ایجاد کردند. بیت کوین کش ابدلیل بهرمندی از  بلاک‌هایی در سایز هشت مگابایت توانسته روندی سریع در تائید تراکنش‌های انجام شده داشته باشد. از دیگر مزیت های بیت کوین کش می توان به تسهیل در معادلات و بدون در نظر داشتن به تعداد ماینرهایی پشتیبانی کننده، اشاره کرد که نشق بسزایی تراکنش‌های تائید شده دارند.

Bitcoin Cash


 شماره 4- لایت کوین (Litecoin)

 لایت کوین چهارمین ارزهای دیجتال در دنیا محسوب می شود. در حال حاضرلایت کوین ارزشی معادل 7.19 میلیارد دلاری دارد که در اواسط سال 2021، 4.92 ملیارد دلار هم در آن معاملات انجام پذیرفته است. این شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین شکل گرفته است. از مزیت هایی که می توان در مورد این پروتکل اشاره کرد دارایی‌های دیجیتالی به نام لایت کوین با نام اختصاری LTC بدون هیچ واسطه و نهاد مرکزی و به شکل کاملا غیرمتمرکز در سراسر جهان انتقال میابد. چارلی‌ لی  جوان چینی خالق لایت کوین جوانی، که در قبل کارمند سابق گوگل و کوین بیس، بود.  چارلی در سال 2011 با تغییرات بزرگی در پروتکل بیت کوین،‌ شبکه لایت کوین را به بازار جهانی اقتصاد معرفی کرد. یکی از اهدافی که لایت کوین دنبال می کند ایجاد ارزی برای مقاصد روزمره تر و ارزان تر است. لایت کوین مانند بیت کوین،‌ محدودیت دارد با این فرض که برخلاف بیت کوین که فقط ۲۱ میلیون از آن قابل تولید است، لایت کوین تا ۸۴ میلیون واحد قابلیت استخراج دارد.

Litecoin


 شماره 3- ریپل (XRP)

ریپل جایگاه سوم در بین ارزهای ارزشمند بازار را دارد و 16.64 میلیارد دلار از حجم بازار را به خود اختصاص داده است. این ارز در اواسط سال2021، 1.68 میلیارد دلار معامله شده است. در سال 2012 (RippleNet) شبکه پرداخت ریپل و (Ripple XRP) معرفی شدند. ریپل نت به بانک‌ها و موسسات بزرگ متصل می‌شود و ظیفه انتقال پول یا سایر دارایی‌ها را می‌توان در بستر شبکه دارد. دفتر غیرمترکز ریپل (XRP Ledger) نقش ثبت همه تراکنش‌ها را به عده دارد. ارز ریپل به شکل اختصاری XRP، ارز مورد استفاده برای انجام تراکنش‌ها در این شبکه محسوب می شود. ریپل با هدف تسهیل پرداخت‌های آنلاین طراحی شده، که بازه زمانی آن درهر تراکنش پس از فقط چهار ثانیه صورت می پذیرد.

xrp


 شماره 2- اتریوم (Ethereum)

 اتریوم دومین ارز مشهور در دنیا که با ارزشی معادل 29.62 میلیارد دلار حجم بازار را به خود اختصاص داده است. اتریوم با ارزشی معادل 10.34 میلیارد دلار معامله در اواسط سال 2021 درآن صورت گرفته که رقم قابل توجهی به شمار می رود. ویتالیک بوترین نابغه روسی خالق اصلی و ایده‌پرداز اتریوم است. ویتالیک در سال 2013 با 19 سال سن، وایت‌پیپر (گزارش کار شبکه) اتریوم را انتشار داد. اتریوم در واقع یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین محسوب می شود که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز خود را بر روی آن پیاده سازی کنند. این برنامه‌ که تحت کنترل و نظارت هیچ سازمان و نهادی نیست و تمامی تراکنش‌ها و معاملات روی شبکه اتریوم به صورت مستقل بدون دخالت بانک‌ها ونهادهای دیگر پولی انجام می گیرد. اتر ارز دیجیتال این شبکه نام دارد که با واحد اختصاری ETH شناخته می شود. بلاک چین اتریوم بر خلاف تمام بلاک چین ها توانایی پردازش کد را در کار محدودیت هایی دارند، محدودیتی ندارد. در واقع اتریوم به جای ارائه مجموعه ای از عملیات های محدود، به توسعه دهندگان اختیار اجرای نرم افزارهای خودکار را روی بلاک چین خود را می دهد.

اتریوم


 1- بیت‌کوین (Bitcoin)

 بیت‌کوین پادشاه رمز ارزها محسوب می شود که بسیاری از عوام ارز دیجیتال را با این نام می‌شناسند. حجم بازار بیت کوین ارزشی معادل 179.16 میلیارد دلار را دارا است. بیت کوین بر اساس ارزش اختلاف بسیار زیادی با سایر ارزهای دیجیتال دارد و 29.5 میلیارد دلار معامله در اواسط سال 2021  در آن را صورت گرفته است. در اواخر سال 2008 گزارش عملکرد (WhitePaper) ، بیت کوین ارائه شد و سپس در سال 2009 به طور رسمی شبکه بیت کوین فعالیت خود را آغاز کرد. در گزارش عملکرد بیت کوین، نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) به عنوان سازنده این پروتکل جلب توجه می کند. با این وجود، اکنون که بیش از ۱۰ سال از تولد بیت کوین می‌گذرد، هنوز هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو مشخص نیست و فقط یک سری حدس و گمان نه چندان معتبر درباره آن وجود دارد. بیت کوین روی یک دفترکل غیرمتمرکز و توزیع شده به نام «بلاک چین» فعالیت می‌کند و تراکنش‌های بیت کوین روی بلاک‌هایی در بلاک چین ثبت می‌شوند. در شبکه بیت کوین همه اعضای شبکه برای تایید تراکنش‌ها حق رای دارند و بیت‌ کوین‌ها در نرم افزاری به نام کیف پول ذخیره، ارسال و دریافت می‌شوند.

بیت کوین


تهیه شده توسط تیم تحریریه؛ مشهد اکسچنجتماس با ما  :برای تماس با ما از کانال های ارتباطی زیر استفاده کنید

  پشتیبانی سایت :ارسال تیکت در سایت

   

  پشتیبانی تلگرام: mchangersupport@ ساعت پاسخگویی 9 صبح تا 12 شب 

  کانال تلگرام : mashhadexchange

  ارتباط فقط از راه تلگرام و تیکت 

  آدرس مشهد بلوارشفا محمد زاده 19

مشهد اکسچنج, خرید پرفکت, فروش پرفکت